NLCV25T-4R7M-PF
Mfr.Part #:
NLCV25T-4R7M-PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1008(2520 Metric) SMD/SMT 4.7 µH 20 % 285 mA 800 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Length2.4892 mm
Width2.0066 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1008
Case Code (Metric)2520
Resistance800 mΩ
Height1.8034 mm
Depth2.1 mm
Self Resonant Frequency43 MHz
Q Factor20
Current Rating285 mA
DC Resistance (DCR)800 mΩ
Test Frequency7.96 MHz
Military StandardNot
ShieldingUnshielded
Inductance4.7 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance20 %
Max DC Current285 mA
DC Current285 mA
RoHSCompliant
PackagingReel
Height - Seated (Max)1.9 mm